Islandija – tai šalis ar planeta? Užburianti 6 dienų kelionė į Islandiją Karštųjų versmių taku

Kelionės į Islandiją akcentai: 

 • Spalvingi kalnai 
 • Garuojančios karštosios versmės
 • Kvėpavimo praktikos bei mankštos 
 • Juodojo smėlio dykumos 
 • Kriokliai ir vešlios pievos 
 • Ugnikalniai ir unikalus sieros kvapas 
 • Žaidimai, nauji bendraminčiai
 • Laukinė gamta ir nuošalios kalnų trobelės
 • Spalvingasis Reikjavikas 
 • 2020 m. liepos 17-24 dienomis

Yra sakančių, jog šis takas – vienas geriausių ne tik Islandijoje, tačiau ir visame pasaulyje. Vos 80 km atkarpoje pasireiškianti vaizdinių įvairovė stulbina. Neapgyvendintos laukymės, nesibaigiančios lavos dykumos, šiurkštūs vulkaniniai kalnai, blizgantys ledynai, krentantys kriokliai ir upokšniai, sodrios geoterminės oazės, iš po žemės rūkstantys garai bei sieros kvapas. Tai yra tik keletas mistinės Islandijos aukštumos grožio elementų. Būtent todėl Laugevagur (arba karštųjų versmių) taką įsidėmėjo daugybė keliautojų ir praminė arktiniu El Camino. Tai ideali vieta leistis į patyrimą laukinėje gamtoje ir išbandyti sveikatinimosi bei sąmoningumo praktikas su Gamtos pėdsakų komanda kelionės į Islandiją metu.

Kelione i Islandija - kriokliai

Proto nuraminimas vulkaninės misterijos apsuptyje

Islandijoje besidriekiantis Laugavegur takas veda per laukinę Islandijos gamtą, toli nuo kelių ir šiuolaikinių patogumų. Takas sujungia spalvingą Landmannalaugar karštųjų versmių sritį su Thorsmork ledynų slėniu.  Arti tako yra keletas aktyviausių Islandijos vulkanų. Populiarųjį taką pratęsime dar 2 dienomis ilgiau iki Skogar miestelio, kad maksimaliai sugertume Islandijos gamtos misteriją.

Vaikščiodami šiuo taku, pajausite poveikį tiek fiziškai, tiek emociškai. Laukinė gamta, susiliejimas su jos elementais ir vaizdiniais veda į aukštesnio lygio mąstymą bei suvokimą. Taigi, šios kelionės į Islandiją metu patirsite kitokią proto būseną.  

Reikia paminėti, kad Laugavegur takas kai kuriems keliautojams gali būti šiek tiek sudėtingas tiek psichologiniu, tiek fiziniu aspektu. Visgi tai – žygis laukinėje gamtoje, kurioje tikrai ne visada pasitaikys pritaikyti ir patogūs keliai. Nepaisant to, tai gali būti jūsų asmeninė misija, kurioje labiau pažinsite save, įgysite daugiau stiprybės bei pagilinsite savivoką.

Dažniausiai laimė yra sudėtingesnio iššūkio įveikimas. O be viso to, šalia visada būsime mes bei kelionės bendražygiai, kurie padės pereiti visus iššūkius bei suteiks palaikymą ir motyvaciją visos kelionės metu.

Kelione i Islandija - garuojancios versmes

Mūsų planas 

Išskirtiniu Gamtos pėdsakų žygių bruožu jau tapo įvairios kvėpavimo praktikos, mankštos ir lyg iš niekur nieko prasidedantys gilūs pokalbiai apie esminius dalykus gyvenime. Keletas apgalvotų, taiklių klausimų ir žmogaus požiūris keičiasi iš esmės. To galite tikėtis ir šios kelionės į Islandiją metu. Pakili būsena, energingumas mus lydės per visą kelionę.

Kelione i Islandija - kalnu peizazai

Atvykimo diena 

Kelionė į Islandiją prasidės atvykimu į Reikjaviko oro uostą, kuriame nusileidžiame ir sėdame į autobusą, kuris apie 3-4 valandas veš sudėtingais keliukais iki žygio pradžios vietos – Landmannalaugar. Pravažiuosime aktyviausią ir žinomiausią Islandijos ugnikalnį – Heklą. Gali tekti nerti gan giliai per skersai kelio tekančius upelius ar balas. Įsikūrę kalnų trobelėje, maudysimės karštose versmėse. 

Kelione i Islandija - zalieji sleniai

1 žygio diena

Landmannalaugar – Hrafntinnusker (12 km)

Kelias pro geoterminę stebuklų šalį tarp spalvingų kalnų bei garuojančių karštųjų versmių. Pereisime šiurkščią sustingusios lavos atkarpą, per kurią atsidursime prie įspūdingų spalvingų kalnų slėnių. Juos keis juoda plynė su vos keliais žaliais lopinėliais. Naktį praleisime Hrafntinnusker – prie vienos iš nuošaliausių trobelių Islandijoje.

Kelione i Islandija - spalvingi krastovaizdziai

2 žygio diena

Hrafntinnusker – Alftavatn ežeras (12 km) 

Papusryčiavę toliau tęsime kelionę Islandijoje žygiuodami Reykjafjoll kalnų peizažu ir nusileisime į Jokultungur sritį. Iš spalvotųjų riolito kalnų išeisime į tamsius palagonito kalnus su kvapą gniaužiančiais ledynų vaizdais. Esant palankioms oro sąlygoms, užkopsime ant Haskerdingur viršūnės pasigrožėti aibe ledynų, kalnų ir vulkanų. Pasileidę žemiau, jau pastebėsite daugiau žalumos. Teks kirsti keletą upelių, per kuriuos nėra pastatyta tiltų. Mūsų kita nakvynės stotelė bus prie Alftavatn (gulbių giesmininkių) ežero. 

Kelione i Islandija - kalnai ir ledynai

3 žygio diena

Alftavatn ežeras – Emstrur (15 km) 

Rytą pradėsime dar vienu gaivinančiu persikėlimu per upelį ir žygiuosime palei žalią Stórasúla ugnikalnį. Šią kelionės į Islandiją dieną jau turėtume būti įpratę prie kardinaliai besikeičiančių spalvų: žengsime į juodą Maelifellssandur dykynę, o po jos – vešlios pievos. Dar prieš atkeliaudami į savo stovyklavietę, pasuksime prie ledyninės upės išpjauto Maelifellssandur kanjono (apie 200 m gylio). 

Kelione i Islandija - juodasis gruntas

4 žygio diena:

Emstrur – Thorsmork (15 km)

Palikę Emstrur už nugaros, tęsime kelionę į Thorsmork. Eisime vos per kelis kilometrus nuo Myrdalsjokull ledyno. Šią dieną kelyje jau pradės rastis medžių – ženklas, kad artėjame prie jūros. Praėję  Einhyrningur (Vienaragio) kalną, žengsime į tankią beržų giraitę ir prieisime žalią Thorsmork slėnį – įstabaus grožio vietą pernakvoti.

Kelione i Islandija - unikalus kalnu reljefas

5 žygio diena

Thorsmork – Fimmvorduhals (16 km)

Šią Islandijos kelionės dieną kirsime perėją, kurioje susitinka Eyjafjallajokull ir Myrdalsjokull ledynų liežuviai. Čia savo kelią pradeda daugybė upelių. Per šią ir rytojaus dieną pakeliui sutiksime 23 krioklius (kai kuriuos garantuotai esate matę Islandiją reprezentuojančiose nuotraukose). Tose pačiose apylinkėse 2010-taisiais išsiveržė ne vieną skrydį sutrikdęs ugnikalnis. Savo akimis matysite besiformuojančius jaunus kalnus.

Kelione i Islandiją - upeliai

6 žygio diena

Fimmvorduhals – Skogar (10 km)

Tai – žymiojo Skogafoss krioklio lankymo diena. Šią dieną pajudėsime anksčiau ir gaudysime paskutinius Kelionės į Islandiją įspūdžius ant kalnų keterų. Daugelis žmonių, norintys pajusti laukinį Islandijos žavesį per vieną dieną, keliauja šiuo maršrutu. Jame „supakuota“ kontrastų įvairovė ir stulbinantys potyriai. Papietavę, pajudėsime į sostinę, kur atvykę vakare dar turėsime laiko adaptuotis miesto erdvėje, nueiti ten, kur kvies nuojauta.

Kelione i Islandija - ispudingi kriokliai

Išvykimo diena 

Priklausomai nuo skrydžio laiko (į Lietuvą lėktuvai kyla apie vidurdienį), dar galėsite pasivaikščioti Reikjaviko gatvėmis, aplankyti dominančias vietas, susidėlioti mintis ir planus prieš grįžtant namo po nepamirštamos kelionės Islandijoje.

Svarbu paminėti, jog organizatoriai pasilieka teisę koreguoti žygio maršrutą ir veiklas, priklausomai nuo konkrečių sąlygų kelionės metu.

Kelionės į Islandją kaina

Į nurodomą kainą įskaičiuotos visos nakvynės būnant Islandijoje, transportas, atliekamos praktikos su Gamtos pėdsakų vedliais.

Neįskaičiuoti lėktuvo bilietai, kelioninis draudimas, maistas, asmeninės išlaidos.

Siūlome du variantus priklausomai nuo Jūsų pomėgių, norų ir galimybių:

1 variantas su nakvynėmis trobelėse – vietų trobelėse NEBĖRA – 990 €. Jose galėsite naudotis visais esamais įrengimais. Su savimi privaloma turėti miegmaišį (patalynės ten neduoda), miegama bendrabučio tipo kambariuose. Miegmaišis gali būti plonas, kadangi trobelės šildomos. Didesnėse trobelėse veiks vandentiekis, tačiau bus ir tokių, kur teks naudotis lauko tualetu. Maistą taip pat turėsite pasirūpinti patys, kadangi trobelėse galėsite nusipirkti nebent džiovintų produktų, gėrimų ir šokolado. Apsistojantys trobelėse galės naudotis virtuvėle ir pasišildyti maistą. (Apsistojantys palapinėse šalia turi naudotis savomis viryklėlėmis.) Čia labai atsakingai žiūrima į švarą ir tvarkingumą. Kadangi eisime per laukinę gamtą, savo šiukšles šios kelionės į Islandiją metu teks neštis kartu iki artimiausio miesto. Reikiamą informaciją galite sužinoti čia: https://www.fi.is/en/mountain-huts/terms-and-conditions

2 variantas – keliaujant su palapinėmis 680 €. Palapines galėsime statytis šalia trobelių ir svečių teisėmis naudotis tik kai kuriais įrengimais (tualetu, dušu, geriamu vandeniu, staliukais lauke). Statytis palapinę nenustatytoje vietoje Islandijoje draudžia įstatymai, todėl visa grupė bet kuriuo atveju apsistosime tose pačiose vietose šalia trobelių. Renkantis šį  kelionės į Islandiją variantą, registraciją patvirtinsime gavę 200 € avansą.

Rekvizitai avanso pervedimui:

Sąskaitos nr: LT987300010155978851
Gavėjas: Edgaras Galminas
Suma: 500 EUR/200 EUR
Mokėjimo paskirtis*: ISL17-24(1) / ISL17-24(2)

*Pasirinkite priklausomai nuo nakvynės tipo: (1) – trobelės, (2) – palapinės.

Ką su savimi turėti? 

Vidutinė oro temperatūra Islandijoje liepą būna 9-14 laipsnių, kartais pakyla iki 20, o maksimaliai iki 26 (ko tikėtis būtų labai optimistiška). Nors šis mėnuo yra vienas iš mažiausiai lietingų, vis dėlto pasitaiko apie 10 lietingų dienų per mėnesį, tad pasiruošti bet kuriuo atveju būtina.

Štai daiktai, kuriuos rekomenduojame būtinai pasiimti su savimi kelionei į Islandiją:

Keli marškinėliai, šiltas megztinis, šiltos kojinės, termodrabužiai, striukė (žmonės ima žiemines ir nesigaili), kepurė, šalikas, žygio batai (kad nešlaptų), lietpaltis, maudymosi kostiumėlis, rankšluostis, asmeniniai higienos reikmenys. Drabužiai turi būti pasirenkami atsižvelgiant į tai, kad bus vėjo, drėgmės, šalčio. Palapinė turi būti atspari vėjui, didelis atsparumas drėgmei, kuo lengvesnė, kilimėlis. Taip pat pravers termosas, indai.

Kai kuriose trobelėse galima išsidžiovinti drabužius, tačiau tai nėra garantuota. Esant gražiam, vėjuotam orui, jie greitai džiūsta ir lauke, tačiau – vėlgi – jokių garantijų iš anksto. Todėl reikia pasirūpinti atsarginiu drabužių komplektu nenumatytiems atvejams.

Turi klausimų apie šią kelionę į Islandiją? Susisiek!

Edgaras +37068426448 arba info@gamtosturas.lt

 • Vietų skaičius

  12

 • Kaina

  680-990 €

 • Trukmė

  2020 liepos 17-24d.

 • Vieta

  Islandija, Karštųjų versmių takas