Išdrįsti patirti: Kaukazo grožis ir sveikatingumas

2021 metų Gegužės 22 – 29d. žengiame į Sakartvelo kalnus. Jūsų laukia 7 dienų atostogos šiaurinėje Sakartvelo (Gruzijos) dalyje, Svanetijoje.

Tai bus gyvenimą praturtinanti kelionė. Savaitę laiko skirsite tik sau, kas 21 amžiuje kartais skamba lyg utopija. Būtent nuo santykio su savimi prasideda visas žygis į viršų asmeniniame gyvenime. Žinios yra būtinos, ir prie jų prijungus praktinį patyrimą, galime tikėtis greitesnių rezultatų santykių,  sveikatos, proto ramybės srityse. Apie tai ir bus mūsų kelionė kartu.

Svaneti krasto baznycios

Matydami vietines realijas, laiko mašina grįšite bent kelis dešimtmečius atgal: čia ir jaučių tempiami vežimai, ir dalgiais šienaujantys vyrai prie kepinančios vidurdienio saulės, ir arkliais lenktyniaujantys paaugliai… Ir visa tai žadą atimančių Kaukazo vaizdų fone. Vaizdų, kurie kviečia grožėtis, nurimti, būti, jausti kalnus, orą, gamtą ir save.

Esame Jums paruošę 4 dienų žygį pėsčiomis kalnais iš Ušguli į  Mestia miestelį. Žygio takas driekiasi apie 65 km. Kiekvieną dieną žygiuosime nuo 10 iki 20 km. Naktimis apsigyvensime pas vietinių kaimelių gyventojus, kurie į savo namus priima visus keliaujančius svečius. Svečiuose ragausim autentišką, namuose gamintą maistą. Patirsime tikrąjį istorinį Sakartvelą.

Išskirtiniu Gamtos pėdsakų žygių bruožu jau tapo įvairios kvėpavimo praktikos, mankštos ir lyg iš niekur nieko prasidedantys gilūs pokalbiai apie esminius dalykus gyvenime. Keletas apgalvotų, taiklių klausimų, ir žmogaus požiūris keičiasi iš esmės. Pakili būsena, energingumas mus lydės per visą kelionę. Rytais, prieš pusryčius, atliksime mankštas, kvėpavimo praktikas, kad kojos lengviau neštų ir nuotaika skaidresnė būtų.

Gegužės 22 d.

*Atvykimas į Kutaisi oro uostą.

*Kelionė autobusu Kutaisi-Mestia (apie 5 valandos). Susipažinsime su apylinkėmis ir vieni su kitais, turėsime progos pabendrauti su draugiškais turgaus prekeiviais (lietuvius jie myli), pietūs pakelės užeigoje.

*Susipažinimo valandėlė prie smaragdinės Inguri užtvankos geriau pažinti vieni kitus, pradėti jaukiau jaustis grupėje ir su organizatoriais.

Kelione i Sakartvela

Gegužės 23 d.

*Rytinė mankšta, kvėpavimo pratimai (neprivaloma, labai rekomenduojama).

*Gruziniški pusryčiai.

*Strateginis pirmos dienos žygis prie didžiulio krioklio, kurio lokacija prie pat Rusijos pasienio. Stosime pavalgyti ir atgauti jėgas gruzinų pasieniečių posto stovyklavietėje miške.

*Vakare grįšime atgal į Mestia miestelį, kur lauks gruziniška vakarienė.

Kelione i Gruzija

Gegužės 24 d.

*Rytinė mankšta, kvėpavimo pratimai.

*Gruziniški pusryčiai.

*Šią dieną kalnų keliukais važiuosime iš Mestia į Ušguli. Istorinis Ušguli miestelis yra aukščiausia gyvenvietė visoje Europoje (2200 m virš jūros lygio). Ten vis dar gyvena 70 vietinių gyventojų šeimų. Jis taip pat yra pripažintas UNESCO Kultūros paveldo objektu. Susipažinsime su miesteliu, aplankysime muziejų, kuris įkurtas išlikusiame gynybiniame apsaugos bokšte nuo IX amžiaus. Taip pat leisimės į  5-6 valandų žygį prie SHKHARA ledyno.

*Gruziniška vakarienė.

Gegužės 25 d.

*Rytinė mankšta, kvėpavimo pratimai.

*Gruziniški pusryčiai.

*Startuosime į 4 dienų žygį. 5 valandų žygis Ušguli-Iprali apie 13,5 km.

*Gruziniška vakarienė.

Svaneti regiono kraštovaizdis

Gegužės 26 d.

*Rytinė mankšta, kvėpavimo pratimai.

*7-8 valandų žygis Iprali-Adiši apie 19 km. Brisime per ledinio vandens upę. Nedrįstantiems bus galimybė persikelti ant arklio. Šią dieną pasieksime aukščiausią tašką (2811 m virš jūros lygio).  Turėsime galimybę sustoti pailsėti ir atsigaivinti gaiviaisiais gėrimais Khalde miestelyje.

*Gruziniška vakarienė.

Ankstyvosios vasaros laikotarpis Svaneti

Gegužės 27 d.

*Rytinė mankšta, kvėpavimo pratimai.

*Gruziniški pusryčiai.

*5 valandų žygis Adiši-Žabesi apie 11 km. Poilsis Žabesi miestelyje.

*Gruziniška vakarienė.

Gegužės 28 d.

*Rytinė mankšta, kvėpavimo pratimai.

*Gruziniški pusryčiai.

*5-6 valandų žygis Žabeshi-Mestia apie 16 km. Pasieksime savo galutinę stotelę.

*Laisvas pusdienis lauktuvių pirkimui.

*Paskutinį kartą visi drauge pavakarieniausim namuose gaminto gruziniško šviežio maisto, galėsime išeiti į naktinį miestelio gyvenimą, susirasti vietinių muzikantų ir šokėjų pasirodymų.

Kelione i Gruzija

Gegužės 29 d.

*Kelionė autobusu Mestia-Kutaisi ir skrydis į Vilnių.

Būkite pasiruošę susidurti su šiek tiek diskomforto. Tai bus autentiška, vienaip ar kitaip gyvenimą keičianti kelionė, kuri turėtų rasti savo kertelę širdyje.

Kelionės tvarkaraštis yra lankstus. Priklausomai nuo gamtos sąlygų ir nenumatytų aplinkybių. Kelionės datos nekintamos.

Vietų skaičius ribotas. Būtina registracija ir jos patvirtinimas avansiniu mokėjimu bankiniu pavedimu:

Sąskaitos nr: LT987300010155978851
Gavėjas: Edgaras Galminas
Suma: 100 EUR
Mokėjimo paskirtis: SAK22-29

Kelionės Kaina €495 + Lėktuvo bilietai (€150-€200).
Jei šiame gyvenimo etape negalite sau leisti tiek sumokėti, susisiekite ir trumpai apibūdinkite aplinkybes, kodėl Jums praverstų nuolaida. Įvertinę užklausas, fiksuotam skaičiui žmonių skirsime €100 nuolaidą.

Lėktuvų bilietus perkame savarankiškai. Tiesioginiai skrydžiai su Wizzair oro linijomis iš Vilniaus į Kutaisi (būkite labai atidūs, parinkdami datas).

Į kainą įskaičiuota: visos sveikatingumą puoselėjančios praktikos, apgyvendinimas, transportas ir maistas 2 kartus per dieną (pusryčiai ir vakarienė).

Detalesnė informacija ir registracija:

Edgaras +37068426448 arba info@gamtosturas.lt

 • Vietų skaičius

  Liko 5 vietos

 • Kaina

  495Eur

 • Trukmė

  2021 Gegužės 22-29 d.

 • Vieta

  Sakartvelas (Gruzija), Svaneti, Kaukazo kalnų regionas